Organizační tým Czequestrie

Ač se může na první pohled zdát, že celou Czequestrii organizuje jen pár lidí, skutečnost je této představě na hony vzdálená. Na přípravách, zajištění zdárného průběhu jak LARPu, tak i samotného conového víkendu, se podílí desítky lidí a každý svým úsilím přispívá ke zdárnému uskutečnění společného cíle: uspořádat víkend plný tematické zábavy pro nás všechny.

Kdo jsou vlastně ti lidé, kteří uvedli myšlenku o CZ/SK My Little Pony conu v život? Není jich málo, ale všichni si zaslouží vřelé díky!

Pokud nás chcete kontaktovat, napište nám na e-mail info@czskbronies.cz (kontakty na členy týmu naleznete níže).

Hlavní organizátoři (core tým)

Jaroslav Haken (Jamis)
Jeden ze zakládajících členů a od roku 2013 předseda spolku CZ/SK bronies z.s. Pokud se zrovna nevěnuje vedení Czequestrie, PR, nebo nezbytnému papírování, navštěvuje setkání bronies všude možně po světě (od Evropy až po USA či Japonsko), rád poznává nová místa i přátele a jeho povídání občas není k zastavení. Na brony conech jej poznáte snadno: Gala Fluttershy cosplay, díky němuž se občas objeví v televizních reportážích, lze jen těžko přehlédnout. Kromě činnosti pro spolek pracuje jako správce sítě a serverů.

Daniel Novák (Melgarh)
V Bronies fandomu známý jako Melgarh či #Forbes a též jako spoluzakladatel CZ/SK bronies z.s. Jeden z moderátorů fóra bronies.cz a organizátor srazů. Na Czequestrii má na starosti mj. přípravu conguide, sestavení programu a organizaci party. V civilu ajťák, co se odstěhoval do Anglie (kde dříve vystudoval v University of Bedfordshire) a procestoval přitom Evropu. U toho pomohl rozjet firemní pobočku v Kanadě a pořádně se opil v Japonsku. Mezi jeho zájmy patří programování laserových animací a show, barvení miniatur, grafické práce, neustále party pařby, PC hry a jezdění po různých conech.

Tomáš Přeučil (Tom0147)
Poník zodpovědný za programové linie na Festivalu fantazie / Pragoffestu, hlava Czequestrijských LARPů a na starosti má také organizaci vstupu na con. Krom toho také student informačních technologií, koňák, čokoholik a fanoušek ne až tak známých sci-fi seriálů. Mimo to také intenzivně sleduje anime (ale i ostatní animovanou tvorbu), zbožňuje kočky, rád si dá dobrý cider a je pro každou alespoň trochu promyšlenou špatnost. Nedávno objevil kouzlo levného cestování a občas o tom nedokáže zmlknout.

Miroslav Valeš (Pajzl)
Do brony komunity zavítal v roce 2012 a od té doby je aktivním členem. Postupem času si vzal na hrb veškerou účetní agendu CZ/SK Bronies z.s. a s pipovou neocenitelnou pomocí zajišťování dobrovolníků na všechny oficiální akce, kde je to potřeba. S vytrvalostí a nadšením pro každou zábavu se od počátku Vánočních srazů se ujímá role PajzlKlause a rozdává každoročně dárky na vánoční nadílce.

Antonín V. (Antošík)
Antošík, „náhodná“ osoba, která občas ráda pomůže ostatním s jejich vizemi a člověk, který rád vidí na světě to hezké. Občas i kreslí poníky. Na Czequestrii má na starosti prodejce, komunikaci s komunitními hosty a pomáhá jak při zařizování Czequestrie, tak ve spolku CZ/SK bronies z.s. Občas působí nesměle, ale když je potřeba, vždy je ochoten pomoci.

Martin Kolář (Wander Fox)
Do komunitní tvorby přispívá digital artem a na conech ho můžete zahlédnout ve fursuitu Libuše. Snaží se držet v chodu menší/větší srazy: v roce 2016 organizoval první větší sraz v Žihli nazvaný „Friendship fest vol.1“ a následující rok přidal své kopýtko k organizaci Czequestrie, kde zařizoval většinu grafiky, obstarával DDR, Karaoke, Rockband, logistiku, zásobování a také domlouval návštěvu hostů. Ve svém volném čase rád jezdí na kole a s RC modely, cizí mu není ani práce v dílně. V minulosti také fotil a vytvářel amatérská videa na YouTube.

Petr Kozánek (pipa943)
Známý také jako pipa Kozánek, je překladatel, který se zabývá širokou škálou překládání textů z angličtiny do češtiny. Jeho záběr je od videí, které publikuje na svém YouTube kanále až po překlady povídek a textů jako např. LARP na Czequestrii. Na conech a větších srazech ho můžete potkat jako cosplayera Twilight Sparkle, kterou ztvárnil i jako NPC na Czequestrii 2017. Dále se podílí se na organizaci dobrovolníků spolu s Pajzlem na srazech a conech pořádaných (nejen) spolkem CZ/SK bronies z.s. Ve volném čase rád čte knihy, hraje hry a učí se novým jazykům.

Ladislav Hüttl (Fang)
Povahou tichý, o brony fandom se začal zajímat na podzim roku 2012 nejdříve jako „closet brony“. Aktivně se začal angažovat až po Festivalu Fantazie 2013. Na podzim téhož roku začal chodit na srazy především v Praze a blízkém okolí. Všechno pak vyvrcholilo návštěvou amerického BronyConu v roce 2014 a znovu pak v roce 2016. V počátcích překládal na fóru komiksy do češtiny, nyní často natáčí cony a srazy bronies. Podílí se na správě webů czequestria.cz, czskbronies.cz a sociálních sítí spolku. Občas s něčím pomůže/odveze a připojí návštěvníky většího srazu/conu k Internetu. Na Czeqestrii se stará hlavně o livestream a zpracování záznamů panelů i celých akcí do přehledných videí.

Pomocní organizátoři (support tým)

Avatar - TerryTerry L. (Terry)
Terry se do komunity zapojila v polovině roku 2013. Brzy se stala asistentem Toma při pořádání PoníConů na Festivalech fantazie, později začala pomáhat na Czequestrii s organizací vstupu a stará se o zajištění charitativních aukcí. Nedávno absolvovala vysokou školu v oboru počítačových věd a nyní pracuje jako vývojářka software. Miluje kočky, má ráda vlaky a občas hraje na kytaru.

Matěj Hlavička (AutumnBreeze)
Připojil se ke komunitě v říjnu 2012 a od té doby se začal vyskytovat převážně na pražských srazech. Mimo staffování a drobnou výpomoc při přípravě oficiálních srazů či LARPů se spolupodílí na realizaci charitativní aukce během Czequestrie. Mezi jeho koníčky patří pěší i cyklo turistika, přírodní vědy, PC hry, z hudby pak hlavně prog a symfonický rock. V budoucnu by rád mezi své aktivity zařadil i závěsné létání. Mezi bronies je znám také pro své pohotové jednání ve vypjatých chvílích a neutuchající dobrou náladu a úsměv, který rozdává všude okolo.

Vojta Fišer (tydlitele)
Poprvé se mezi bronies pořádně ukázal na prvním Zimním Karaoke srazu – dorazil v kostýmu Scootaloo sešitém sešívačkou dorazil a s vlastní koloběžkou. Do organizace se od velkého pražského srazu zapojuje jako zvukař a od té doby zvučí všechny akce, nejen Czequestrii a její party. Zvukařinou si v poslední době také přivydělává. Vášeň pro Scootaloo mu zůstala i po letech, takže i s jeho koloběžkou jste jej mohli potkat na LARPu. Dále se věnuje počítačům a technologiím obecně, skautingu, focení a hudbě.

Tomáš Malínský (d’Artagnan)
Od podzimu 2013, kdy se přidal k bronies, se nabídl jako zvukař a tato role mu společně s Vojtou zůstala dodnes – na akcích tvoří nerozlučnou dvojku u všeho, co se zvukařiny týče. Člověk, který nezkazí žádnou zábavu a hlavně dříč, co ochotně pomůže s jakýmkoliv úkolem, když je to jen trochu možné. Na Czequestrii kromě zvuku zajišťuje také dopravu techniky i lidí podle aktuální potřeby.

Avatar - FailovaCZJaromír Smrž (FailovaCZ)
MLP začal sledovat už na základní škole, když jej jedno ráno o víkendu uchvátil svět poníků. K organizačnímu týmu se přidal před dvěma lety (krátce před Czequestrií 2022) a od té doby se zapojuje vždy o trochu více než minule: postupně si na sebe více práce, u které si je jistý, že ji zvládne. Spousta lidí říká, že je workoholik – no možná na tom něco bude. Ze studií na vysoké škole odešel do pracovního poměru a nelituje toho. Na Czequestrii se podílí na přípravě výzdoby, cosplay soutěže a zařizuje též podpisové akce s hosty i PR během akce. A do čeho se pustí na pony akcích příště? Něco si určitě najde, jen musíme zařídit, aby si našel čas se zastavit a užít si čas s přáteli!

Avatar - TechnikTomTomáš Černohorský (TechnikTom)
Můžete jej znát jako Technika, nebo TechnikToma, kterého zaujetí informačními technologiemi přivedlo k rozhodnutí studovat IT na vysoké škole. Jeho zájem o komunitu Bronies sahá až do roku 2013, kdy začal pravidelně sledovat MLP. O rok později se přidal do fórum a od roku 2017 se stal aktivním účastníkem srazů CZ/SK bronies. S přáteli již čtyřikrát uspořádal menší srazy v Ústí nad Labem a když se naskytla příležitost pomoci u větší akce, neváhal ani minutu. Na Czequestrii vypomáhá u odbavení při vstupu a všude kde je potřeba. Vždy připraven na další dobrodružství a nové příležitosti, které svět a cestování po něm přinese.

Avatar - NuggetPaul K. (Nugget)
Připojil se k fandomu v roce 2014 a v tichosti se z pozice spisovatele fanficů stal orchestrálním hudebníkem a příležitostným dobrovolníkem na mnoha brony conech v EU. Od roku 2019 pomáhá jako ostraha, medik či se stará o hosty na akcích jako je GalaCon, PonyCon Holland, Czequestria a dalších. V roce 2024, se připojil k týmu Czequestrie pořádající večerní koncert/party. Ve volném čase kromě psaní hudby rád navštěvuje zábavní parky, hraje videohry nebo sleduje anime a kreslené filmy.

Avatar - RustyManuel J. (Rusty Headphones)
Začal sledovat MLP v polovině první sezóny a od roku 2014 je dobrovolníkem na každém GalaConu, a taktéž na Everfree Encore od roku 2018, zejména jako technik. Od roku 2024 je Rusty jedním z organizátorů Czequestrie, kteří mají za úkol zajistit hladký průběh sobotních večerních koncertů/party, kde kromě dalších využívá své zkušenosti s nastavováním multimediální techniky a obrazovek na jevišti.

Ondřej Klement (Claymon)
Organizátor plzeňských srazů od roku 2012. V rámci Czequestrie a velkých akcí pracuje na pozici „dělám úplně všechno“. Primárně se však jedná o logistiku a převážení nemožných věcí a lidí na nemožná místa za nemožné časy. V soukromém životě pracuje jako technik oprav v plzeňské škodovácké teplárně. Mezi koníčky patří většina míčových sportů, ničení klávesnice během hraní PC her, sbírání vojenské výbavy z období války ve Vietnamu a konstantní vypouštění sarkastických komentářů.

Grafici a výtvarníci

Kateřina Waning (Cwossie)
Co je šedé a má křídla? Holub? Derpy? Griffon? Ano a také Cwossie, která má kousek od každého. Je autorkou grafických podob conguide, portrétů hostů a tweetů našeho maskota Libuše @MissLibussa. Pokud často navštěvujete evropské cony, mohli jste tuto dlouholetou fanynku seriálu potkat v různých kostýmech ze světa MLP.

Avatar - DyonysDenisa Keřlíková (Dyonys)
V bronies fandomu je už od raných počátků, ale aktivně se začala angažovat až od Czequestrie 2015, které se účastnila jako staffák. Výtvarnému umění se věnuje už od malička. V současnosti kreslí převážně poníky, ale někdy se objeví i něco z videoher, jejích OC, anebo jiných fandomů. Kamarádům se někdy může zdát šílená, ale snaží se akorát všechny rozesmát a je pro každou legraci, byť se všem, kteří ji neznají, může zdát stydlivější než Fluttershy.

Kristýna Zipperová (Light)
Memes? Poníci? To je přesně její parketa! Nejen že kreslí jako o život akvarelami, ale také se podílí na organizaci conů všude možně po Evropě. Na první pohled se může zdát bláznivá, ale její úsměv a hlavně art si určitě oblíbíte. Ono to ostatně k sobě tak nějak patří, ne?

Avatar - MesuYoruMarkéta Polesná (MesuYoru)
Mesu se o MLP začala zajímat v roce 2012 a od té doby se jí život začal měnit. I přes to, že je extrémní introvert, začala pořádat menší srazy na drsném severu – nyní je spolupořadatelkou North Brony Reunion a autorkou jedné z jejich maskotů. Czequestrii absolutně zbožňuje a nikdy si jí nenechá ujít. V roce 2019 se dostala do grafického týmu a vytvořila portréty Libuše na vstupenkách, Epony Libuše na tričkách a plakátů s pilíři Harmonie. Ve volném čase tráví dny na zahradě, kreslí, čte fantasy, sleduje kreslené seriály, hraje hry a poslouchá symfonický či power metal.

Anna N. G. (Aya Yai)
Ačkoliv je Aya od roku 2013 mezi českými a slovenskými bronies známá především jako autorka maskota pražských brony srazů – kněžny Libuše, podílí se mimo občasných designů na Czequestrii hlavně jako samozvaný kápo všech šatnabáb a šatnadědků. Je rovněž zapřisáhlou milovnicí roztomilých zvířátek, špatné i dobré kávy a krásné literatury. Ve volném čase ráda brouzdá internety, kreslí, píše, spí a kouká na animované seriály a horory.